Aleksandra R. K. Stupera

Aleksandra R. K. Stupera

Człowiek renesansu, czyli ktoś, kto nie poprzestaje na jednym zainteresowaniu, a nawet w jego obrębie robi wiele. Piszę książki, które wydam, opowiadania, obrazy, czasami wiersze, a późno w nocy fan fiction z ulubionych uniwersów. Gram na gitarze. Uczę się nowych utworów, technik, tworzę własną muzykę i teksty – niektóre pojawią się również w moich książkach. Gotuję i piekę. Często eksperymentuję, a kuchnia mimo to stoi tam, gdzie stała. Ulepszam znane przepisy, modyfikuję, dodaję coś od siebie, korzystam z tego, co mam pod ręką, tworząc wspaniałe dania i ciasta. Chętnie też zdobywam kolejne szczyty, zwiedzam nowe miejsca. Wędruję wieloma szlakami z ludźmi bliskimi mojemu sercu i nieodłącznym aparatem, by te najwspanialsze momenty uwiecznić na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil. Zawsze pod ręką mam też notes – papierowy lub elektroniczny – w którym zapisuję nowe pomysły, żeby później wykorzystać je w swoich dziełach. A w moim sercu wciąż rozbrzmiewa jedno, krótkie zdanie:

Nie istnieje nic niemożliwego.


Mateusz Stupera

Mateusz StuperaNiepozorny, niezbyt wysoki, a jednak wyróżniający się wśród innych nietuzinkowym stylem. Zazwyczaj rozpromieniony błogim uśmiechem. Często zagoniony wśród natłoku obowiązków i licznych pomysłów.

Na co dzień zarabia jako zakrystian, a sporadycznie staje się copyrighterem. Dużo czasu spędza w bibliotece, gdzie pracuje nad tworzeniem świata fantasy, w którym osadzone są książki autorstwa jego żony. Raz wciela się w językoznawcę, by elfy mogły przemówić swoim językiem, a raz zgłębia tajniki astronomii i geografii, by w świecie Bielijonu nie wydarzyły się żadne katastrofy klimatyczne ani kosmiczne. Przez lata ministrant, lektor i kantor. Miłośnik dobrej muzyki. Kompozytor-amator. Uwielbia chodzić po górach i śpiewać. Można go spotkać także w świecie Warcrafta.

Inspiracje czerpie z przyrody, fantastyki, muzyki, Pisma Świętego – właściwie to ze wszystkiego, co spotka na swojej drodze. Dlatego trudno się dziwić, że nie należy do liderów w pamiętaniu o różnych sprawach i organizacji swojego życia.

Mateusz Stupera – nie ogarniam


Website Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: